Двадесет и тримата победители в конкурса “Ние и промените в природата” бяха наградени на специалната церемония, която се състоя на 19 февруари, 2010 г. във Френския институт в София. В надпреварата, организирана от Фондация “ЕкоОбщност” и Община Габрово, бяха отличени участници в категориите “Най-добра рисунка”, “Най-добра фотография”, “Най-добър макет” и “Най-добър текст”.

Празникът откри г-жа Бенедикт Контамен, Директор на Френския институт и любезен домакин на церемонията. Г-жа Контамен приветства на безупречен български всички гости и изрази искреното си възхищение от енергията и идеите, които младите творци са уловили и вплели в творбите си. Наградите връчиха г-жа Таня Христова, заместник кмет на Община Габрово, г-жа Любомира Колчева, директор на “ЕкоОбщност” и г-жа Мартина Попова, програмен координатор на конкурса.

Посветен на климатичните промени и влиянието на хората върху заобикалящата ги среда, конкурсът събра над двеста произведения от автори от всички възрасти. Сред тях награди получиха:

КАТЕГОРИЯ РИСУНКИ

Участници по-малки от 7 год.

1. Недко Руменов – 6г. – гр. Попово

Участници от 7 до 12 год.

1. Божидар Йорданов – 9г. – гр. Плевен

2. Анна Първанова – 11г. – гр. Пловдив

3. Стефан Димитров – 7г. – гр. Стражица

Поощрителни грамоти:

1. Марияна Тахчиева – 10г. – гр. Златарица

2. Дом за деца лишени от родителска грижа “Никола Вапцаров”, гр. Роман

Участници от 13 до 19 год.

1. Невяна Димитрова – 15г. – гр. Каварна

2. Ива Красимир Гумнишка – 15г. – гр. София

3. Даниела Бориславова Караиванова – 15г. – гр. Бургас

Поощрителни грамоти:

Силвия Иванова Ганчева – 17 г. – гр. Бургас

Пламена Георгиева – 16 г. – гр. Казанлък

Грамота за участие

1. Ателие “Съкровища” – гр. Пловдив

2. Децата от гр. Попово с ръководител Искра Иванова

3. НЧ”Развитие” – гр. Дряново

4. Студио по изобразително изкуство – гр. София

5. Детска Арт школа”Гея” при Общински детски комплекс-Ловеч – гр. Ловеч

6. СОУ”Бачо Киро” – гр. Летница

7. СОУ “Пейо К. Яворов” – гр. Варна

8. ОУ “Ангел Кънчев” – гр. Русе

КАТЕГОРИЯ ТЕКСТ

Участници от 7 до 12 год.

1. Преслав Евгениев Иванов – 11г. – гр. Карлово

2. Павел Павлов – 10г. – гр. Каварна

Участници от 13 до 19 год.

1. Мирела Владимирова Занева – 18г. – гр. София

2. Лилия Йорданова Александрова – 18г. – гр. Монтана

Участници 20+ год.

1. Любомира Иванова Петрова – гр. Пазарджик

2. Магдалена Борисова – гр. Елена

КАТЕГОРИЯ МАКЕТ

Участници от 7 до 12 год. – поощрителна грамота

1. Христо Христов – 10г. – гр. Пловдив

Участници от 13 до 19 год. – поощрителна грамота

2. Невяна Василева Димитрова – 15г. – гр. Каварна

КАТЕГОРИЯ СНИМКА

Участници от 7 до 12 год.

1. Радо Ивов Димов – 10г. – гр. Варна

2. Милен Чавдаров Милков – 12г. – гр. Сливен

3. Александър Пламенов Добрев – 12г. – гр. Ловеч

Участници от 13 до 19 год.

1. Клуб “Екология и опазване на околната среда” – 17-18г. – гр. Лом

2. Нели Вълкова – 15г. – гр. Ловеч

3. Дарин Димитров Димитров – 17г. – гр. Велико Търново

Участници 20+ г.

1. Стефан Иванов Папукчиев – гр. Казанлък

2. Y-Photography

3. Евгени Мичев – гр. Дряново